کاربرد پرینت سه بعدی

ساخت ماکت با پرینت سه بعدی !

ماکت سازی

به هیچ عنوان طرح اولیه و یا مدل های سه بعدی دیجیتال نمی توانند چشم انداز واقعی که شما با ماکت های معماری پرینت سه بعدی خود به دست می آورید را تکرار کند.

پرینت سه بعدی آن را آسان تر، سریع تر و دقیق تر می کند.

پیشرفت فناوری پرینت سه بعدی در 20 سال گذشته، شیوه کار بسیاری از صنایع را تغییر داده است و بخش معماری نیز از این قاعده مستثنی نیست. پرینت سه بعدی در بسیاری از مراحل طراحی تا ساخت و فروش املاک وارد شده است، و می توان به راحتی استدلال کرد که شرکت های معماری از مزایای پرینت سه بعدی از نظر سرعت، جزئیات، هزینه و کارایی بیشترین بهره را می برند. ارائه دهندگان خدمات مدل سازی سنتی نیز به سرعت از فناوری پرینت سه بعدی استفاده می کنند که به آنها کمک کند مدل های دقیق تر، سریع تر و ارزان تر تولید کنند.

در اینجا، ما مراحلی را که باید در مورد پرینتر سه بعدی، نرم‌افزارها و روش‌هایی برای ساخت ماکت خود بدانید را پوشش می‌دهیم، از جمله:

  1. استفاده از نرم افزار طراحی به کمک کامپیوتر برای ساخت مدل سه بعدی خود.
  2. آماده سازی مدل خود برای پرینت سه بعدی.
  3. طرح سه بعدی خود را به نرم افزار اسلایسر پرینتر سه بعدی خود بدهید.
  4. پرینت سه بعدی طرح مورد نظر.
  5. مدل خود را با مونتاژ قطعات، سنباده کاری سطوح، رنگ آمیزی و غیره اصلاح کنید.

 

ما همچنین به شما توضیح خواهیم داد که هنگام کار با یک پرینتر سه بعدی برای ساخت مدل های خود چه انتظاری داشته باشید.

فهرست مطالب

پرینت سه بعدی چگونه به معمار ها کمک می کند؟

ماکت سازی با پرینت سه بعدی
معمار مارکو ماتیا کریستوفوری و مدلش روی پرینتر سه بعدی بزرگ - پرینت سه بعدی یک مدل دقیق در 11 روز

اما ابتدا، اجازه دهید یک قدم به عقب برگردیم و ببینیم چرا ممکن است بخواهید ماکت ساختمان را با پرینتر سه بعدی بسازید.

معماران نقش اساسی در توسعه و ساخت هر ساختمان جدید دارند. آنها سطحی از مشارکت در پروژه‌های ساختمانی از زمان ایده‌ پردازی تا ساخت و ساز را دارند که پس از مالکان دارای رتبه دوم است. به این ترتیب، راه های زیادی وجود دارد که پرینت سه بعدی می تواند بر موفقیت یک سرمایه گذاری تأثیر مثبت بگذارد.

ماکت سازی به طراحی بهتر ساختمان کمک می کند

همانطور که هر طراح به شما خواهد گفت، ساختن یک ساختمان فرآیندی تکراری است. ساختمان‌های جدید با ویژگی‌ های خاص، نیازمند یک مدل سه بعدی یا ماکت ساختمان می باشند تا خصوصیات و ویژگی های خاص ساختمان را به نمایش بگذارند.

پرینت سه بعدی به معمار اجازه می دهد تا ساخت ماکت ساختمان را سریع و ارزان انجام دهد، در نتیجه مفهوم نهایی را به روشی مقرون به صرفه و سریع انجام می دهد.

ساخت ماکت معماری با پرینتر سه بعدی sla
ماکت پرینت شده بر روی یک پرینتر سه بعدی SLA (رزین) و سپس رنگ آمیزی

چگونه با ماکت سازی یک پروژه مهم بگیریم؟

یک شرکت معماری ممکن است برای گرفتن یک پروژه وارد رقابت با رقیبان خود شود. برای پروژه های بسیار مهم ممکن است طراحی دیجیتال و یا چاپ کردن آن روی یک کاغذ، ویژگی های منحصر به فرد ساختمان طراحی شده را به خوبی نشان ندهد.

ماکت سازی با پرینت سه بعدی برای نمایش دادن ویژگی ها و برجسته کردن آن ها برای کارفرما و گرفتن پروژه کاربرد زیادی دارد.

چگونه با ساخت ماکت ساختمان رضایت مشتری را جلب کنیم؟

تایید نهایی طرح ساختمان یکی دیگر از مراحل مهمی است که پرینت سه بعدی می تواند نقش مهمی ایفا کند. مشتریان معمولاً در قضاوت در مورد نمایش فیزیکی یک ساختمان از طریق ساخت ماکت احساس راحتی بیشتری نسبت به نمایش دیجیتالی آن دارند.

تاثیر ماکت سازی در جلب رضایت مردم

معمولاً برای یک پروژه نیاز به تأییدیه ای از شورای محلی یا مرجع برنامه ریزی وجود دارد، و این نهادها معمولاً به سطحی از مشاوره با مردم محلی برای بحث در مورد طرح های معمار نیاز دارند. یک ماکت از ساختمان می ‌تواند یک طرح را در زمینه قرار دهد و به افراد خارج از صنعت کمک کند تا درک کنند که توسعه برای جامعه آنها چه معنایی خواهد داشت.

تاثیر ساخت ماکت در فروش و بازاریابی

هنگامی که ساخت یک ساختمان به پایان نزدیک می شود، توسعه دهندگان ملک اغلب مدل هایی با مقیاس بسیار دقیق از پیشرفت های خود را بر اساس طرح های معماری می سازند که به فروش واحدهای مسکونی و تجاری کمک می کند. پرینت سه بعدی با تکنیک های ماکت سازی سنتی ترکیب می شود تا نمایش هایی در مقیاس بزرگ ایجاد کند که در نوع خود آثار هنری هستند.

انواع پرینت سه بعدی مناسب برای ماکت سازی

ماکت رویال البرت هال بریتانیا ساخته شده با پرینت سه بعدی
رویال آلبرت هال بریتانیا با استفاده از پرینتر سه بعدی رزینی (SLA) پرینت شده است.

شما تصمیم گرفته اید که می خواهید ماکت معماری خود را پرینت سه بعدی بسازید. سوال بعدی شما این است که به چه پرینتر سه بعدی ای نیاز دارم؟

انتخاب پرینتر سه بعدی بستگی به بودجه، آشنایی شما با ماشین آلات و مجموعه ای از عوامل دیگر دارد که منحصر به کسب و کار شما هستند، بنابراین در اینجا به سه نوع پرینتر سه بعدی که بیشتر برای ماکت سازی در معماری با ساتفاده از پرینت سه بعدی استفاده می شود می پردازیم.

شما می توانید برای آشنایی بیشتر در رابطه با پرینتر های سه بعدی مقاله فناوری های پرینت سه بعدی را مطالعه نمایید.

ماکت سازی با پرینتر سه بعدی FDM

پرینتر های سه بعدی FDM به طور کلی مقرون به صرفه هستند و از یک رول فیلامنت اکسترود شده از طریق یک نازل استفاده می کنند و برای پرینت سه بعدی داخلی محبوب هستند. مزیت اصلی پرینت سه بعدی FDM جدا از قیمت پایین آن امکان تعویض فیلامنت های پلاستیکی برای تولید مدل ها یا قطعات ماکت در رنگ ها و خواص مختلف است  اگرچه پرینت سه بعدی با یک یا دو نوع فیلامنت امکان پذیر است.

ممکن است پرینتر های سه بعدی FDM با توجه به قیمت و ویژگی های آنها در کیفیت قطعات پرینت شده با یکدیگر متفاوت باشند که این موضوع با پولیش قطعات پرینت شده قابل حل می باشد.

پرینتر های سه بعدی FDM وجود دارند که همزمان با دو نازل می توانند پرینت سه بعدی را انجام دهند که شما می توانید در یک نازل فیلامنت مد نظر برای ساخت ماکت را قرار داده و در نازل دیگر فیلامنت حل شونده در آب قرار دهید تا ساپورت قطعات پرینت شده شما به راحتی از بین بروند.

ساخت ماکت با پرینت سه بعدی fdm
سازندگان ماکت لهستانی GetModelsNow با استفاده از فناوری FDM در پرینت سه بعدی تالار Wrocławرا در صدمین سالگرد آن با پرینت سه بعدی ساختند.

ساخت ماکت با پرینتر سه بعدی رزین SLA

پرینتر سه بعدی رزین یا (SLA) از یک پلیمر رزین مایع استفاده می کند که با استفاده از لیزر UV پخته می شود. این این فناوری پرینت سه بعدی سطوح با جزئیات بسیار بالا قابل پرینت هستند و ماکت ساختمان ها با سطوح صاف و بادوام ساخته می شوند.

برخی از پرینتر های سه بعدی رومیزی SLA در مقیاس کوچک در بازار موجود هستند، اما برای طراحی های کامل معماری، پرینترهای سه بعدی حرفه ای در مقیاس بزرگ بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. حجم ساخت بالا به مدل ها اجازه می دهد تا به صورت قطعات کامل تولید شوند به این معنی که زمان کمتری برای پنهان کردن خطوط ناشی از چسباندن قطعات به یکدیگر و اختلال کمتری در طراحی کلی مدل صرف می شود.

همانند پرینترهای سه بعدی  FDM، می‌توانید هر بار فقط با یک ماده اولیه پرینت را انجام دهید اما توجه داشته باشید که فراوانی مواد اولیه در رزین کمتر می باشد.

شما می توانید برای مطالعه بیشتر در مورد مواد اولیه پرینترهای سه بعدی به مقاله ما در این مورد مراجعه نمایید.

ماکت سازی ساختمان توسط پرینتر سه بعدی رزین
ماکت ساختمان ساخته شده با رزین شفاف با استفاده از پرینتر سه بعدی رزینی

ماکت سازی معماری با پرینتر های سه بعدی بایندر جتینگ رنگی

پرینترهای سه بعدی بایندر جت با استفاده از پودر پلاستیک به عنوان مواد اولیه، توانایی تولید ماکت هایی با جزئیات بالا و تمام رنگ را بدون نیاز به ساپورت دارند. این روش کار شما را پس از پرینت سه بعدی به میزان قابل توجهی کاهش می دهد، زیرا کار بسیار کمی برای تمام شدن ماکت وجود دارد و چیزی برای رنگ آمیزی وجود ندارد. پس از حذف پودر اضافی، ماکت پرینت شده به یک چسب تثبیت کننده آغشته می شود تا قسمت بیرونی را ببندد و استحکام بیشتری به آن اضافه کند.

این یک انتخاب ایده آل برای ساخت ماکت های معماری نهایی، مانند ماکت های زمینه و مطالعات طراحی در مقیاس بزرگ است.

پرینترهای رنگی FDM وجود دارند، اما برای ماکت سازی معماری، بیشتر پرینت ها با فناوری جت بایندر رنگی یا فناوری Multi Jet Fusion انجام می‌شود. برخی از شرکت‌ها و شرکت‌های ماکت سازی نیز پرینت سه بعدی با این فناوری را به صورت تک رنگ انتخاب می‌کنند تا به رنگی شفاف و مات دست یابند که کیفیتی مجسمه ‌ای به خود می ‌گیرد.

نکته منفی این است که پرینترهای سه بعدی جت بایندر رنگ و فناوری قیمت چند ده هزار دلاری دارند ولی شما می توانید خدمات پرینت ماکت را به ما بسپارید، تماس با ما

مقایسه پرینتر های سه بعدی در ماکت سازی

 

پرینتر سه بعدی رزین (SLA)

پرینتر سه بعدی FDM

پرینتر سه بعدی  SLS

پرینتر سه بعدی بایندر جتینگ
وضوح★★★★★★★☆☆☆★★★★☆★★★☆☆
دقت★★★★★★★★★☆★★★★★★★★☆☆
پرداخت سطح★★★★★★★☆☆☆★★★★☆★★★☆☆
راحتی در استفاده★★★★★★★★★★★★★★☆★★★★☆
طرح های پیچیده★★★★☆★★★☆☆★★★★★★★★☆☆
حجم ساختحداکثر 300 × 335 × 200 میلی متر (پرینتر های سه بعدی رومیزی و رومیزی)حداکثر 300 × 300 × 600 میلی متر (پرینتر های سه بعدی رومیزی و رومیزی)تا 165 × 165 × 300 میلی متر (پرینتر های سه بعدی صنعتی رومیزی)حداکثر 254 × 381 × 203 میلی متر (پرینتر های سه بعدی صنعتی)
حدود قیمتپرینتر های سه بعدی رومیزی حرفه ای از 3500 دلار شروع می شوند، چاپگرهای رومیزی با فرمت بزرگ از 11000 دلار در دسترس هستند.پرینتر های سه بعدی مقرون به صرفه و کیت های پرینتر سه بعدی از چند صد دلار شروع می شوند. پرینتر های سه بعدی رومیزی میان رده با کیفیت بالاتر حدود 2000 دلار شروع می شوند و سیستم های صنعتی از 15000 دلار در دسترس هستند.پرینتر های سه بعدی صنعتی رومیزی از 18500 دلار شروع می شود و پرینتر سه بعدی صنعتی سنتی از 100000 دلار در دسترس هستن 
ماکت سازی با پرینتر سه بعدی بایندرجنیتگ
ماکت تولید شده با استفاده از تکنولوژی رنگ بایندر جتینگ

ماکت سازی با پرینت سه بعدی - مزایا و معایب

ماکت سازی با پرینت سه بعدی مزایای متعددی دارد از جمله:

  • تسریع در فرآیند ساخت ماکت معماری.
  • تبدیل طرح سه بعدی CAD به طور مستقیم به ماکت های فیزیکی سه بعدی با سطح دقت بالا.
  • توسعه قطعات با طراحی پیچیده که تولید آنها با دست سخت یا غیرممکن است.
  • ارتباطات را ساده کنید و مناطق خاصی را که انتقال آنها از طریق نقشه های دو بعدی معمولی دشوار است به نمایش بگذارید.
  • ساخت ماکت های متعدد با کاهش هزینه های تولید.

با وجود تمام مزایای ماکت سازی با پرینت سه بعدی، این روش کاری پر زحمت محسوب می شود. زیرا تمام ماکت های ساختمان ساخته شده با پرینت سه بعدی به کمی کار بر روی قطعات برای تمیز کردن و جدا کردن ساپورت ها و پولیش برای استفاده نهایی نیاز دارند و این کار کمی نیاز به مهارت دارد.

قطعاتی که با پرینت سه بعدی تولید می شوند معمولا به رنگ شفاف یا خاکستری متمایل به سفید هستند و ظاهر پلاستیکی دارند در صورتی که برای ماکت سازی این مدل قطعات مطلوب نیستند و برای بهتر کردن و زیباسازی ماکت ساختمان، شما می توانید با رنگ کردن قطعات و کمی خلاقیت این نقطعه ضعف را به صورت کامل از بین ببرید.

ماکت سازی ساختمان و ماکت های معماری که با پرینت سه بعدی ساخته می شوند از نظر جزئیات و دقت عالی هستند، اما پرینت سه بعدی نیز مانند تمام فناوری های پیشرفته محدودیت هایی دارد.

برای مثال ماکت ساختمان هایی که با پرینت سه بعدی تولید و ساخته می شوند به دلیل خواص مکانیکی پلاستیک و مواد اولیه پرینتر سه بعدی شکننده باشند، برای حل این مشکل شما می توانید ماکت های خود را با استفاده از قطعات چوبی و فلزی مهندسی سازی کنید تا مقاوم شود.

هنگامی که پرینت سه بعدی و ماکت سازی سنتی در کنار یکدیگر قرار بگیرند و باهم درآمیخته شوند تنایج حاصله فوق العاده می شوند.

چگونه ماکت ساختمان خود را با پرینت سه بعدی بسازیم؟

ساخت ماکت معماری توسط پرینتر سه بعدی
مدل معماری سه بعدی ساده ساخته شده با پرینتر سه بعدی FDM

پیش از آنکه به جزئیات نحوه انجام پرینت سه بعدی ماکت بپردازیم، ابتده از خود بپرسید که آیا بهتر نیست به جای ساختن ماکت های خود آن را به یک تیم که خدمات پرینت سه بعدی انجام می دهمد بسپارید که معمولا در ماکت سازی ساختمان تخصص هم دارند؟

این که آیا شما برای یک شرکت معماری بزرگ کار می کنید یا یک دفتر مستقل هستید، این سوالی است که نیاز به بررسی دارد. اما اساسا، باید در نظر بگیرید که چه سطحی از سرمایه گذاری در تجهیزات پرینت سه بعدی، کارکنان آگاه، مواد و فضای کارگاه برای اهدافی که امیدوارید به آن دست یابید منطقی است.

بسیاری از مشتریان ما قابلیت پرینت سه بعدی را در خانه دارند که از آن برای ساخت مدل های اولیه استفاده می کنند، اما برای مدل ارائه نهایی به ما مراجعه می کنند. اطلاعات بیشتر در مورد خدمات پرینت سه بعدی در بخش زیر.

ساخت ماکت با پرینتر سه بعدی در خانه

هیچ مقداری از نقشه ‌ها، طرح‌ های اولیه یا مدل‌های سه‌ بعدی دیجیتال نمی‌ تواند دیدگاه واقعی را که با پرینت سه‌ بعدی ماکت ساختمان و معماری خود به دست می‌آورید، تکرار کند. با پرینتر سه بعدی خود، می ‌توانید ایده ‌های طراحی خود را بارها و بارها با هزینه کم آزمایش کنید تا به مدل نهایی برسید که به بهترین وجه مطابق با مشتری شما باشد.

در زیر به جزئیات در مورد مواردی که هنگام پرینت سه بعدی در خانه باید در نظر بگیرید می پردازیم.

نرم افزار مدل سازی سه بعدی

ما در مورد پرینتر های سه بعدی صحبت کردیم، بنابراین حالا بیایید وارد نرم افزار شویم.

همانطور که هر معمار مدرنی می ‌داند، طراحی ‌های دو بعدی و طرح‌ های اولیه باید به صورت دیجیتالی با استفاده از نرم‌ افزار طراحی سه‌ بعدی بازآفرینی شوند و این برای پرینت سه بعدی نیز لازم است. اگر معمار هستید، احتمالاً در حال حاضر با نرم‌ افزارهای طراحی به کمک رایانه (CAD) مانند: AutoCAD، Rhino، یا SketchUp Pro و شاید نرم‌افزار مدل ‌سازی اطلاعات ساختمان  (BIM)، مانند Revit یا MicroStation کار می ‌کنید.

نرم افزار طراحی سه بعدی راینو
نرم افزار طراحی سه بعدی راینو

ماکت سازی با پرینتر سه بعدی به صورت قطعه قطعه است

فرقی نمی ‌کند کدام نرم افزار مدل‌ سازی CAD یا سه بعدی را انتخاب کنید، ساخت ماکت معماری با پرینت سه بعدی تقریباً همیشه با پرینت قطعات جداگانه و مونتاژ آنها انجام می‌شود. این قطعات به سادگی تمام قطعاتی هستند که ماکت نهایی شما را تشکیل می دهند. به عنوان مثال، سقف ماکت ساختمان شما می تواند یک قسمت باشد و شما آن را جداگانه پرینت کنید. یک ماکت معماری می تواند شامل ده ها، صدها یا حتی هزاران قطعه باشد. شما تمام قطعات خود را برای تکمیل ماکت ساختمان نهایی خود مونتاژ خواهید کرد.

این قطعات مجزا باید کاملاً بسته باشند و ذخامت دیواره مناسبی برای دستیابی به پرینت سه بعدی موفق داشته باشند زیرا در پرینت سه بعدی، بهترین نتایج تنها در صورتی قابل دستیابی هستند که پرینت سه بعدی قطعات شما به صورتی انجام شود که آب به داخل قطعه نفوذ نکند(یعنی تمام دیواره ها کامل باشد و ذخامنت مناسبی داشته باشد) نرم افزار پرینتر سه بعدی به شما می گوید که آیا قطعه شما ضد آب و قابل پرینت است یا خیر، اما اگر اینطور نیست، باید طرح خود را تصحیح کنید.

اصلاح فایل سه بعدی

اکثر پرینترهای سه بعدی رومیزی دارای نرم افزار پرینت مخصوص به خود هستند که اغلب به عنوان نرم افزار اسلایسر نامیده می شود که به طور خودکار سعی می کند مدل شما را اصلاح کند. اگر می‌ خواهید کنترل بیشتری روی اصلاح فایل داشته باشید یا اگر نرم‌ افزار اسلایسر شما به وظایف خود عمل نمی‌کند، طیف گسترده‌ای از گزینه‌های نرم‌افزاری برای تعمیر فایل‌های STL مدل شما وجود دارد.

بسیاری از آنها، مانند برنامه CAD Blender (که در واقع رایگان است) شما را قادر می سازد تا فایل STL خود را با انتخاب از لیستی از گزینه هایی که برای موارد استفاده رایج طراحی شده است، از جمله ماکت های معماری یا مینیاتورهای کوچک، اصلاح کنید.

برای مشکلات مهم تر، می توان از نرم افزارهای حرفه ای مانند Netfabb یا Magic استفاده کرد تا کار را برای شما انجام دهند. برای انتقال مدل نرم افزار CAD خود به نرم افزار اسلایسر، باید طرح را به عنوان یک فایل STL ذخیره کنید و سپس آن را در اسلایسر آپلود کنید.

اسلایس و ساپورت ها

هنگامی که نرم افزار اسلایسر یا نرم افزار تثبیت فایل به شما می گوید که یک طرح قابل پرینت دارید، باید در نظر بگیرید که چگونه آن را در پرینتر سه بعدی خود جهت یک پرینت سه بعدی موفق خواهید داشت. پرینت سه بعدی FDM بصورت لایه لایه کار می کند تا هر لایه را روی لایه زیر آن قرار دهد. نرم افزار اسلایسر شما به طور خودکار شی شما را در هر لایه که یکی بر روی دیگری ساخته می شود، «اسلایس» می کند. اگر شیء شما دارای اورهانگ باشد، نرم افزار آن را با ساپورت پر می کند که می تواند در پایان پرینت حذف و جدا شود. در حالت ایده‌آل، می‌خواهید یک پرینت سه بعدی با کمترین تعداد ساپورت ممکن ایجاد کنید تا کار لازم برای برداشتن آن‌ها را کاهش دهید و پلاستیک‌های شل باقی‌مانده در انتها را سمباده بزنید..

یکی دیگر از تنظیمات پرینتر سه بعدی که باید در نظر گرفته شود وضوح است. برای پرینتر های سه بعدی FDM و SLA، پرینت ‌هایی با وضوح بالا جزئیات بیشتری دارند، اما پرینت آنها زمان بیشتری می ‌برد. پرینت سه بعدی با وضوح کمتر ممکن است برای آزمایش ایده شما کافی باشد ولی برای قطعات مصرف نهایی پرینت می کنید کافی نیست.

ماکت سازی معماری توسط خدمات دهندگان پرینت سه بعدی

ساخت ماکت شهر با پرینت سه بعدی
ساخت ماکت معماری شهر توسط پرینتر سه بعدی

اگر شما تصمیم گرفته اید ماکت سازی پروژه خود را با جزئیاتی دقیق و با کیفیت مطلوب به ارئه دهندگان خدمات پرینت سه بعدی بسپارید باید چند نکته را در نظر داشته باشید.

شرکت‌های زیادی وجود دارند که خدمات پرینت سه ‌بعدی را بنا به تقاضا مشتری ارائه می ‌دهند، اما تعداد زیادی از این شرکت ‌ها در حوزه معماری و ماکت سازی تخصص ندارند. در اینجا سوالات کلیدی وجود دارد که توصیه می کنیم برای شناسایی شرکت مناسب بپرسید:

آیا آن ها فناوری پرینت سه بعدی مورد نیاز شما را ارائه می دهند؟

همانطور که قبلاً نوشتیم، همه فناوری های پرینت سه بعدی برای ماکت سازی معماری مناسب نیستند. پرینت سه بعدی SLA (رزین) در مقیاس بزرگ برای دستیابی به ماکت ساختمان با کیفیت بالا که مقیاس کامل توسعه را در بر می گیرد یک الزام مطلق است. پرینت سه بعدی جت بایندر رنگی نیز ممکن است مطلوب باشد SLS و فلز جالب هستند اما به پرینت های معماری کمتر مربوط می شوند.

آیا آنها خدمات اصلاح فایل سه بعدی را ارائه می دهند؟

مگر اینکه خود شما یک طراح حرفه ای باشید، اکثر فایل های سه بعدی قبل از پرینت سه بعدی به اصلاح نیاز دارند. ارائه دهندگان خدمات پرینت سه بعدی با تجربه و متمرکز بر معماری، تیم مشخصی خواهند داشت که به سرعت و کارآمد فایل شما را برای پرینت سه بعدی آماده می کند.

آیا آنها خدمات ماکت سازی حرفه ای را ارائه می دهند؟

در بسیاری از موارد، خود پرینت سه بعدی کافی نخواهد بود. شما اغلب به پولیش سطح و رنگ آمیزی نیاز دارید تا یک روکش تک رنگ مات و صاف و یا گاهی حتی سطح بالاتری از کاردستی برای دستیابی به پرداخت های تمام رنگی و واقعی که شبیه ماکت سازی نهایی در مقیاس مینیاتوری است، داشته باشید. خانه های تخصصی خدمات کامل ساخت ماکت را به عنوان مکمل خدمات پرینت سه بعدی خود ارائه می دهند تا بتوانید تجربه یک مرحله ای واقعی را تجربه کنید.

معماری اینگونه ماندگار تر است!

ماکت سازی معماری

در نهایت، هدف هر پروژه معماری طراحی و ارائه یک محصول برجسته است که مشتری را خوشحال می کند، شهرت کار شما را ایجاد می کند و به شما کمک می کند قابلیت های طراحی خود را بفروشید. پرینت سه بعدی تمام این جاه طلبی ها را تسهیل می کند و مطمئناً یک مزیت رقابتی نسبت به شرکت هایی که مزایای آن را نادیده می گیرند، فراهم می کند.

اگر در حال حاضر از پرینت سه بعدی به عنوان بخشی از فرآیندهای طراحی و فروش خود استفاده نمی کنید، می توانید با دکتر پرینتر که در زمینه ساخت ماکت و یا ماکت سازی معماری تخصص دارد به محصول نهایی با کیفیت و مد نظر خود دست یابید.

منبع: all3dp.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *