انواع مواد اولیه

نکات خرید پرینتر سه بعدی که باید به آن توجه کنید!

خرید پرینتر سه بعدی

ما برای خرید هر وسیله ای بخصوص دستگاه هایی که با برق سروکار دارند تحقیق میکنیم که کدام یک بهترین دستگاه برای ما است یا هرکدام چه عیب یا فایده ای نسبت به دیگری دارد.

خرید پرینتر سه بعدی هم دقیقا به همین نحو است هرکسی که قصد خرید پرینتر سه بعدی را داشته باشد اول به این فکر میکند که چه پرینتر سه بعدی بخرم یا اینکه از کجا بخرم؟

ما این مطلب را برای شما آماده کردیم که شمارا در خرید پرینتر سه بعدی کمک کنیم:)

سیستم های حرکتی

سیستم حرکتی پرینتر سه بعدی

اولین چیزی که هنگام مشاهده یک پرینتر سه بعدی به چشم میخورد سیستم حرکتی یا مکانیکی آن است،این سیستم همان چیزی است که محور های حرکتی پرینتر سه بعدی شامل آن میشود و تمامی حرکت های پرینتر به وسیله این مکانیزم ها انجام میشود.
مکانیزم های حرکتی در پرینتر سه بعدی شامل چند مورد از جمله CORE XY – H CORE – DELTA – cartesian میشوند.

توضیحات بیشتر در این موضوع را در پست دیگری به طور کامل به شما توضیح خواهیم داد،اما چیزی که ما به دنبال آن هستیم این است که کدام یک از این مکانیزم ها بهتر است؟

طبیعتا هرکدام مزیت و معایبی دارند اما به طور کلی سیستم حرکتی core xy و cartesian مزایای بیشتری دارد و ما این دو مکانیزم را پیشنهاد میکنیم.

سیستم اکسترودر

اکسترودر پرینتر سه بعدی

یکی از مهم ترین بخش هایی که تاثیر خیلی بالایی روی کیفیت پرینت پرینتر سه بعدی میگذارد و برای خرید پرینتر سه بعدی باید به آن دقت کنید قسمت اکسترودر پرینتر سه بعدی است،درواقع همه سیستم های حرکتی و الکترونیکی مشغول کار هستند که در نهایت نازل را به حرکت در بیاورند،وقنی محور پرینترسه بعدی در حال حرکت دادن نازل است اکسترودر هم فیلامنت را به سمت نازل هل میدهد.

اکسترودر ها 2 نوع دارند نوع اول دایرکت (direct)در سمت راست و نوع دوم باودن (bowden) در سمت چپ تصویر بالا،در نوع دایرکت اکسترودر روی هد دستگاه قرار دارد و فیلامنت مستقیما روی هد دستگاه وارد میشود و تزریق فیلامنت به صورت مستقیم روی هد دستگاه صورت میگیرد،از مزایای این اکسترودر میتوان به کم دردسر بودن آن،قابلیت پرینت فیلامنت های بیشتر اشاره کرد اما با استفاده از اکسترودر های باودن میتوان با سرعت و شتاب بالاتری پرینت کرد و فشار کمتری به پرینتر می آید.

قیمت پرینتر سه بعدی

قیمت پرینتر سه بعدی

مهم ترین مشخصه ای که آن را همیشه در نظر میگیریم قیمت است، قیمت پرینتر سه بعدی هیچ مشخصه ای ندارد و تقریبا فروشندگان با قیمت های دلخواه قیمت پرینتر سه بعدی را مشخص میکنند.

قیمت پرینتر سه بعدی بستگی به چند متغیر دارد که میتوان آن را در دو مشخصه خلاصه کرد یکی از آنها ابعاد پرینت است که به مقداری که پرینتر سه بعدی بتواند یک حجم را به صورت یک تکه پرینت کند ابعاد پرینت میگویند. مشخصه دوم که خلاصه شده چندین ویژگی پرینتر سه بعدی است که همگی در تبلیغات خود استفاده میکنند کیفیت پرینت است. جنس بدنه،نوع پردازنده و همه آپشن و شرایط دیگر در نهایت به کیفیت پرینت ختم میشود،پس مهم ترین متغیرهایی که روی قیمت پرینتر سه بعدی تاثیر بسیار زیادی میگذارند ابعاد پرینت و کیفیت پرینت میباشد.

ابعاد پرینتر سه بعدی

پرینتر سه بعدی

پرینت سه بعدی قطعات بزرگ به صورت یک تکه قطعا لذت بخش خواهد بود اما برای این کار نیازمند خرید پرینتر سه بعدی با ابعاد چاپ بزرگ خواهید داشت!

معمولا در اکثر کارهای پرینت ابعاد قطعات زیر بیست سانت است و برای کارهای خانگی و کارگاه های کوچک پرینتر سه بعدی با ابعاد پرینت 20سانتی جوابگوی کار شما است،اما اگر قطعات مورد نیاز شما نسبتا بزرگتر از بیست سانت باشد خرید پرینتر سه بعدی با ابعاد 30 تا 40 سانت پیشنهاد میشود.

پرینتر های سه بعدی با ابعاد بزرگتر از 40 سانت معمولا با افت کیفیت روبرو میشوند.

پشتیبانی و موجود بودن قطعات یدکی در بازار

قطعات یدکی پرینتر سه بعدی

مهم ترین مزیت خرید پرینتر سه بعدی ایرانی نسبت به خرید پرینتر سه بعدی خارجی موجود بودن قطعات یدکی پرینتر سه بعدی در داخل کشور است،این مورد شاید در ابتدا اهمیت زیادی نداشته باشد اما وقتی مشکلی برای پرینتر سه بعدی پیش بیاید و نیاز به تعمیر پرینتر سه بعدی پیدا کنید آن وقت متوجه میشوید که قطعات پرینتر های سه بعدی خارجی در کشور به راحتی پیدا نمیشود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *