فایل های سه بعدی

بهترین فایل های تست پرینتر سه بعدی

فایل سه بعدی تست پرینتر سه بعدی

میخواهید پرینتر سه بعدی خریداری کنید؟

احتمالا به این فکر هستید که پرینتر سه بعدی که به فکر خرید آن هستم را چطور باید تست کنم که بعدا هنگام استفاده از آن مشکلی نداشته باشم.

ما در این مقاله چند فایل تست برای شما آماده کردیم تا شما با پرینتر سه بعدی مد نظر این تست پرینت هارا گرفته و با استفاده از آن ها میتوانید تست پرینتر سه بعدی مدنظر خود را به طور کامل انجام دهید.

پرینتر سه بعدی
پرینتر سه بعدی

بیایید با کشتی معروف که گل سرسبد تست پرینت ها است شروع کنیم،این مدل پرینتر سه بعدی را به طور کلی به چالش میکشد و بیشتر تست پرینتر سه بعدی شمارا انجام میدهد.

به تازگی چالش هایی که در کشورهای مختلف برای رقابت سر سرعت پرینتر سه بعدی ایجاد شده است که همه با پرینتر سه بعدی خود باید این کشتی را در کمترین زمان ممکن پرینت سه بعدی کند!

تست همه کاره

فایل سه بعدی تست پرینتر سه بعدی

این تست پرینتر سه بعدی همه کاره دقیقاً همان چیزی است که برآمدگی ها، پل ها ، مقدار اکستروژن، دما، کشش تسمه – این مدل همه آنها را آزمایش می کند. اگر می خواهید چاپگر خود را به طور کامل آزمایش کنید،و از سلامت پرینتر سه بعدی خود مطمئن شوید.

تار عنکبوت

تست پرینتر تار عنکبوت

این تست استرس برای تأیید قابلیت های پل زدن دستگاه شما در نظر گرفته شده است. اگر همه چیز خوب پیش برود، نباید رشته رشته یا رشته های شلی را مشاهده کنید. این مدل شامل یک تار نازک است که روی یک پایه و یک عنکبوت بامزه قرار گرفته است.

پرینت تار عنکبوت به طور قابل توجهی سخت است و عمدتاً از خطوط تک رشته ای پرینت سه بعدی تشکیل شده است، بنابراین امتحان کردن یک چاپ چالش برانگیز و سرگرم کننده است. البته در حین چاپ نباید از ساپورت استفاده کرد و ارتفاع لایه 0.2 میلی متر یا کمتر توصیه می شود. سازنده توصیه می‌کند در حین چاپ مراقب چاپ باشید، زیرا مشکلات زیادی وجود دارد!

هشت ضلعی

هشت ضلعی تست پرینتر سه بعدی

این تست کالیبراسیون هشت وجهی دارای یک مرکز خالی است و هر طرف را به چند چالش خاص پرینت سه بعدی اختصاص می دهد. در مجموع 21 عنصر مختلف از جمله فضای منفی (تورفتگی ها)، دقت ابعادی، برآمدگی ها، تاب برداشتن و میخ ها (نقاط تیز) آزمایش می شوند.

توستر

پرینت سه بعدی توستر

این توستر چاپ شده با دو در لولایی و یک اهرم پرینتر سه بعدی شما را مورد آزمایش قرار می دهد! برای تست تلورانس ابعادی، برآمدگی ها و چسبندگی روی هیت بد طراحی شده است. اگر همه چیز خوب پیش برود، باید بتوانید با فشردن اهر نان تست را بالا بیاورید، درست مانند یک توستر واقعی. با این حال، اگر چاپگر شما به وظیفه خود به درستی عمل نکند مکانیزم حرکتی این قطعه به درستی عمل نمیکند و نان تست شما نمی تواند به بالا حرکت کند!

طراح این طرح سه بعدی پرینت این قطعه را با دقت 0.2 و تراکم 20% توصیه کرده است.

مکعب XYZ

مکعب کالیبره پرینت سه بعدی

این مکعب کالیبراسیون یک مدل ساده، سریع و آسان برای آزمایش چاپگر شما است. هدف اصلی آن این است که به شما کمک کند دقت ابعادی چاپگر خود را با تغییر گام های محورهای آن در میلی متر محاسبه کنید. اما می توانید از آن برای تست دما، اکستروژن و ارتعاش نیز استفاده کنید.

گربه کالی

پرینتر سه بعدی

Cali Cat (کوتاه شده از Cat Calibration) یک مدل ساده و به درد بخور است که دقت ابعادی چاپگر شما را در کمتر از یک ساعت آزمایش می کند. این گربه که برای کالیبراسیون اولیه طراحی شده است، به شما کمک می کند تا در کمترین زمان به نتیجه تست پرینت های خود برسید.

نکته جالب: اگر یک گربه را دوبرابر بزرگتر از دیگری چاپ کنید، گربه کوچک کاملاً روی گربه بزرگ قرار می گیرد.

 

ربات محرک

ربات پرینت سه بعدی شده

این ربات قابل اسمبل دارای 17 مفصل کاربردی با جهت‌گیری‌ها، کوپلینگ‌ها و تلورانس‌های مختلف است، از 0.2 تا 0.5 میلی متر، تلورانس ها به شما این امکان را می دهند که حداقل فاصله هایی را که چاپگر شما می تواند ایجاد کند و در عین حال حرکت در همه اتصالات ایجاد کند، آزمایش کنید.

طراح این طرح سه بعدی توضیح می دهد که این مدل به عنوان ابزاری برای یافتن بهترین تنظیمات برای چاپگر شما در نظر گرفته شده است. آنها با تنظیمات زیر به موفقیت دست یافتند: نازل 0.4 میلی متری، ارتفاع لایه 0.2 میلی متری، PLA، سه دیواره، 4 سقف، و 10 درصد تراکم.

برای چاپ یکی از این ربات های زیبا فقط به 20 گرم فیلامنت نیاز دارید!

فضانورد

فضانورد پرینت سه بعدی شده

با توجه به توضیحات شرکت، “فضانورد دارای چندین ویژگی است که به طور خاص چاپگر شما را به چالش میکشد .” اهداف شامل برخی از جزئیات کوچک برجسته و گودی و گنبد صاف کلاه فیل است. سایر تست‌های پیچیده عبارتند از: برآمدگی، پل زدن، سیلندر، فیله و پخ.

کوچکترین و بزرگترین چاپ های ثبت شده 5 و 1397 میلی متر ارتفاع دارند، بنابراین پوسته پوسته شدن این چاپ آزمایشی نباید مشکلی ایجاد کند. شما حتی می توانید از چندین نسخه، از جمله مدل های بهینه شده برای رزین و مدل های بهینه شده دیگر یکی را انتخاب کنید!

برج حرارتی ، تست دما پرینتر سه بعدی

پرینتر سه بعدی

همانطور که از نام آن پیداست، این مدل یک برج کالیبراسیون دمایی هوشمند و فشرده است. زاویه منفی ها، پل ها، رشته رشته شدن (ریترکشن) و حتی توانایی چاپگر شما برای چاپ اشکال منحنی را آزمایش می کند. البته، این یک راه عالی برای کالیبره کردن سریع دمای چاپگر شما برای یک فیلامنت خاص است.

حتی ممکن است برای یک جنس فیلامنت مثل PLA در برند های مختلف دمای ذوب بهینه مختلفی داشته باشند.

مکعب توخالی

پرینتر سه بعدی

این مکعب کالیبراسیون توخالی یک چاپ آزمایشی به شکل مکعب قاب سیمی با پایه محکم است. به عبارت دیگر، همانطور که در تصویر بالا مشاهده می شود، این تست فقط لبه های یک مکعب را چاپ می کند و شکاف هایی برای سطح مربع باقی می گذارد.

به طور کلی، این تست یک روش سریع و موثر برای آزمایش ریترکشن ،مقدار تزریق، پل زدن، دقت ابعاد و جابجایی لایه است.

فایل تست ارزیاب پرینتر سه بعدی

تست کامل پرینتر سه بعدی

این مدل منبع باز که از Kickstarter و Autodesk تهیه شده است، قرار است یک آزمایش استاندارد برای ارزیابی عملکرد چاپگر سه بعدی به سازندگان ارائه دهد. بسیاری از سازندگان دوست دارند ماشین های خود را با پرینت سه بعدی یک مدل پیچیده به نمایش بگذارند.

اما وقتی یک نفر یک بنچی سه بعدی و دیگری یک گلدان چاپ می کند، سخت است که بدانیم این دو چاپگر سه بعدی چگونه با هم مقایسه می شوند. این فایل STL واحدی از ویژگی‌های مختلفی مانند بریج‌ها، برآمدگی‌ها و جزئیات دقیق استفاده می‌کند تا دقت، وضوح و تراز را آزمایش کند.

تست z hop

فایل سه بعدی تست z-hop

هدف این مدل ساده و سریع چاپ، اصلاح Z hop چاپگر شما است، که اساساً یک حرکت است که با فاصله دادن نازل حین جرکت نازل روی قطعه از خراب شدن مدل شما توسط هد پرینتر سه بعدی شما جلوگیری می کند. علاوه بر این، تنظیم دقیق تنظیمات Z hop می‌تواند به شما کمک کند تا چاپ‌های نرم‌تری داشته باشید، زیرا به نازل فاصله می‌دهد.

طراح اشاره می کند که در حالی که این مدل نسبتاً ساده به نظر می رسد، هنوز چاپ آن دشوار است. برای تست چسبندگی بستر می توانید آن را با بریم چاپ کنید.

برج PolyPearl

فایل سه بعدی برج

برج PolyPearl یک چاپ عالی برای آزمایش پل زدن، منحنی ها، برآمدگی ها، رشته ها و موارد دیگر است. این مدل که به عنوان یک برج تست با پیچ و تاب توصیف می شود، مطمئناً به شما کمک می کند تا تنظیمات ایده آل را برای چاپگر یا رشته خود به سرعت کالیبره کنید.

پله های 5 میلیمتری

پرینتر سه بعدی

این چاپ کالیبراسیون بعدی شامل بسیاری از مکعب‌های 5 میلی‌متری در یک الگوی پله‌ای از کنار یک چهارم هرم است. با این حال، اگر طرح فقط مکعب‌های 5 میلی‌متری داشت، آزمایش زیادی نمی‌کرد. این مدل همچنین حاوی شکاف هایی است که به عنوان آزمایش پل زدن عمل می کنند.

به گفته طراح، این مدل کالیبراسیون به شما امکان می دهد دقت ابعادی چاپگر خود، قابلیت ها، تنظیمات خنک کننده و مقدار تزریق اکسترودر را بررسی کنید.

تست تلورانس پرینتر سه بعدی

تست تلورانس پرینتر سه بعدی

تلورانس ها جنبه مهمی از پرینت های سه بعدی کاربردی هستند. تنظیم آنها می تواند دشوار و وقت گیر باشد. با توجه به نظرات کاربران، این فایل تست تلورانس کوچک است و سریع چاپ می شود. به این ترتیب در وقت شما صرفه جویی خواهد شد.

این طرح دارای شش شکاف تلرانس متفاوت است که از 0.1 میلی متر شروع می شود و تا 0.35 میلی متر افزایش می یابد. از یک سازه اصلی با قطعات جدا شده در اطراف آن تشکیل شده است. هدف بررسی این است که آیا قطعات جدا شده پس از اتمام چاپ حرکت می کنند یا خیر. اگر آنها در جای خود چسبیده اند، می توانید روی چاپگر، پارامترهای چاپ یا مواد خود کار کنید تا تحمل خود را تا حد قابل تحملی ارتقا دهید.

می توانید محدوده پارامترهایی را که سازندگان دیگر استفاده کرده اند بررسی کنید و آنها را با مقادیر خود در نظرات انجمن مقایسه کنید.

تراز پرینتر سه بعدی

تراز پرینتر سه بعدی
تراز کردن هیت بد اغلب پیچیده ترین بخش کالیبراسیون چاپگر سه بعدی است. این مدل اینجاست تا به شما کمک کند! این به شما کمک می کند ببینید که چگونه اولین لایه خود را برای تولید بهترین چاپ ها بهبود دهید.زاویه شیبدار

تست زاویه شیب دار پرینت سه بعدی

این آزمایش تأثیرات لایه های چاپ شده بر روی قطعه بر اساس زاویه شیب را برجسته می کند. این لایه ها به اسم راه پله شناخته میشود ظاهر پله های ریز به جای منحنی های صاف است که نتیجه ای تقریبا اجتناب ناپذیر از تولید یک قطعه به صورت لایه ای است.

این طرح شامل 9 آرایش مختلف زاویه (هر یک از دو زاویه است که به 90 درجه اضافه می شود) از 5 درجه و 85 درجه شروع می شود، به شما این امکان را می دهد که ببینید کدام زاویه برای به حداقل رساندن اثر روکش پله در چاپ های با شیب بهتر عمل می کند.

هنگامی که زاویه مناسب را پیدا کردید، می توانید مدل هایی را که دارای منحنی هستند به درستی جهت دهید تا منحنی در زاویه تعیین شده باشد و شیب یکنواخت تر و طبیعی تر به نظر برسد. از طرف دیگر، می‌توانید تعدادی از این مدل‌های کالیبراسیون را در ارتفاع لایه‌های مختلف چاپ کنید و از مدلی استفاده کنید که بهترین عملکرد را دارد.

7 تست پرینت چالشی

7تست پرینت سه بعدی

این فایل مجموعه ای از چاپ های آزمایشی خود را برای چاپگرهای سه بعدی ساخته است. در مجموع، هفت تست کالیبراسیون مختلف وجود دارد که بسیاری از چالش‌های چاپ را پوشش می‌دهند، از جمله پل زدن، رزونانس محور X، Y و Z، جزئیات دقیق، دقت ابعادی، زوایای پیش‌آمدگی و موارد دیگر.

اژدهای تست

پرینتر سه بعدی

این مدل معرکه برای آزمایش دقت و تحمل در نظر گرفته نشده است. هدف در اینجا تأیید سایر پارامترهای متمرکز بر چاپ های فنی کمتر است که فقط باید زیبا به نظر برسند. برای انجام این کار، Cali-Dragon به شما اجازه می‌دهد صافی سطح (انسجام لایه)، رشته‌ها، محیط‌های کوچک، برآمدگی‌ها، شبح و جزئیات را آزمایش کنید. این طرح به قدری زیبا به نظر می رسد که به عنوان یک آزمایش مواد برای تأیید رنگ و کیفیت یک قرقره فیلامنت جدید نیز به خوبی عمل می کند.

سازنده می گوید که می توان آن را بدون تراکم چاپ کرد و سایر پارامترهای چاپ مانند ارتفاع لایه و تعداد دیوار به روشی که می خواهید پارامترهای چاپگر خود را آزمایش کنید تعریف می شود. یک پیشنهاد این است که با ارتفاع لایه 0.2 میلی متری و سه دیواره شروع کنید، سپس بر اساس نیاز خود تغییر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *